Me & Tea

Od roku 2011 pravidelně, v době jarní sklizně, jezdím do Číny a dovážím špičkové čaje přímo od zdroje. Mým ideálem je koupit čaj přímo od farmáře, vidět jeho zahrady, způsob zpracování a hlavně jeho přístup k přírodě. Chuť, vůně a účinek čaje je pro mě rozhodující, osobní sympatie jsou příjemný bonus.

Čajový svět je velký a nemůžu být všude - podobně, jako byste chtěli prozkoumat všechny vinice Evropy. V každé malé čajové oblasti nebo podoblasti se dají strávit týdny a sotva jí letmo ochutnáte. V každé je nespočet odrůd, dědin, farmářů, svahů jižních i severních. I tady se najdou odpovědní a zapálení milovníci čaje, kteří dávají přednost kvalitě před kvantitou, stejně jako já. Díky nim se s Vámi můžu podělit i o čaje z oblastí, do kterých se nedostanu osobně.

Doma cesta nekončí. Mimo pití a prodeje čaje se věnuji čajovému cateringu, ochutnávkám, prezentacím, školení a čajovým workshopům. Pro tyto příležitosti potřebuji zajímavé čaje z jiných koutů světa, než je má oblíbená Čína. Neustále hledám novinky na trhu, netrpělivě očekávám každou čerstvou sklizeň, navštěvuji přátele, kteří dováží čaj a vyzobávám ty nejlepší kousky, které můžete prostřednictvím předplatného ochutnávat se mnou.

Těším se na společný šálek čaje!

Tomáš Rajnoch

Váš TeaJay

 

 
 
Příprava polozeleného Fénixu z jarní sklizně na letošním Čajomír festu
 
Srovnávací degustace v obchodě s Puerem, Kanton, Čína 2013
 
Přebírání zpracovaného čaje v Yiwu - čajovém Champage, Yunnan, Čína 2012