Čaje měsíce

Listopad 2020

Koucha Benifuuki

Yabemura Koucha Benifuuki 2020

Expresivní čaj inspirovaný červenými čaji z Taiwanu s plnou chutí a vůní dřevin, přezrálého ovoce a exotických květů, podepřenou robustní tříslovinou.

Jarní Oblak

Lancang Yesheng Baicha 2020

Lehký dezertní bílý čaj z divokých zahrad s jemnou, nasládlou chutí a vůní mandarinek, angreštu a vanilky a dlouhou chladivou dochutí.

Mengku Gushu

Mengku Gushu 2020

Hluboký, šťavnatý zrající čaj s mohutnou, vyváženou hořkou, sladkou i trpkou chutí, vůní citrusů a květů a dochutí starých stromů.

 
 
 
Říjen 2020

Stříbrná Tara

Nepal Arya Tara Silver Tips SF 2020

Překrásný vysokohorský bílý čaj s čistou, jemnou, chutí a vůni připomínající květy, sušené byliny a ořechy a příjemnou svěží dochutí.

Darjeeling Castleton

Darjeeling Castleton Muscatel SF 2020

Klasický, ušlechtilý černý čaj s opojnou, vytrvalou, bohatou chutí a vůní ovoce, dřev, muskatelu, lehkou pikantní svíravostí a dlouhou  dochutí.

Darjeeling Phuguri

Darjeeling Phuguri SF 2020

Opojný černý čaj s košatou, svěží chutí a vůní mandarinek, hrušek, exotických květů a dřev a dlouhou, šťavnatou dochutí.

 
 
Září 2020

Srdcový král

Hunan Yesheng Hongcha 2019

Energický, elegantní červený čaj z divokých keřů s pronikavou, sladkou chutí a vůní citrusů a dlouhou osvěžující dochutí.

Vzácná orchidej

Wuyi Qilan

Líbezný, opojný polozelený čaj s lehkou, pronikavou chutí a vůní exotických květů a sladce svěží minerální dochutí.

Vodní Víla

Wuyi Shuixian 2019

Zamitý, hřejivý polozelený čaj s hustou, sladkou  chutí a vůní mechu, vzácných dřev a koření a svěží minerální dochutí.

 
 
Srpen 2020

Mladý bambus

Sichuan Emai Zhuyeqing 2020

Nádherný, opojný zelený čaj s hustou, bohatou, chutí a vůní připomínající hrášek a bambusové výhodnky a osvěžující umami dochutí.

Darjeeling Goomtee

Darjeeling Goomtee Second Flush 2020

Opojný, svěží černý čaj s lehkou, suchou, bohatou chutí a vůní muskatelu, ovoce, květů a dřev a dlouhou, sladce osvěžující dochutí.

Stromový Yunnan

Yunnan Laoshu Hongcha 2019

Jednoduchý, hřejivý červený čaj s hrubší, nasládlou chutí a vůní připomínající ovoce a dřeva a lehce minerální, svěží dochutí.

 
 
Červenec 2020

Sencha Tenryu Yumesuruga

Sencha Tenryu Yumesuruga 2020

Ušlechtilý, precizní zelený čaj s lehkou, plnou, lehce umami chutí a vůní čerstvě posekané trávy a špenátu a  dlouhou svěží dochutí.

Rohini Emerald Green

Drajeeling Rohini Emerald Green 2020

Nevtíravý, milý zelený čaj s lehkou, sladkou chutí a vůní připomínající kopřivu a hrášek a příjemně hořkou, osvěžující dochutí.

Laos Sunrise

Phongsali Red 2020

Hřejivý, energický červený čaj s plnou, přímou chutí a vůní sladu a ovoce a svěží, minerální dochutí.

 
 
Červen 2020

Oblak

Lancang Yesheng Baicha 2019

Lehoučký bílý čaj z divokých zahrad s jemnou, nasládlou chutí a vůní sušených meruňek a vanilky a chladivou, lehce kořeněnou dochutí.

Spirálky z Taiwanu

Sanxia Biluochun 2020

Jemný, živý zelený čaj s kulatou, smetanovou chutí  a vůní připomínající rozkvetlou jarní louku, lískové ořechy a bambus a svěží trávovou dochutí.

Dračí Studna Lví vrchol

Xihu Shifeng Longjing Quntizhing 2020

Nejvyšší třída z vyhlášeného vrcholu. Komplexní, elegantní zelený čaj s typickou kaštanovou pečeností a harmonickou dlouhotrvající dochutí.

 
 
Květen 2020

Cedrový High

Shanlinxi Qingxin 2018

Hřejivý vysokohorský polozelený čaj s jemnou, nasládlou chutí a vůní připomínající zralé ovoce, dřeva a pečení a svěží, minerální dochutí.

Shincha Soufu

Tokunoshima Soufu Shincha 2020

Jarní, osvěžující zelený čaj s lehkou, kulatou chutí a vůní čerstvě posekané trávy, jasmínu či šeříku a dlouhou květovou dochutí.

Tři pohoří

Vietnam Gushu 2019

Starostromový zrající čaj s mohutnou, hlubokou, hořkosladkou chutí a vůní připomínající ovoce, dřeva a dlouhou, silnou dochutí i náladou.

 
 
Duben 2020

Darjeeling Liza Hill

Darjeeling Liza Hill First Flush 2020

Svěží, lehký vysokohorský čaj s hebkou, sladkou chutí a vůní připomínající tropické ovoce, jarní květy a med a osvěžující, kořeněnou dochutí.

Old and simple

Vietnam Ha Giang Hong Tra 2019

Jednoduchý, vyrovnaný červený čaj ze starých divokých stromů s kulatou chutí a vůní připomínající lesy a ovoce a svěží dochutí.

Awa Bancha

Tokushima Awa Bancha 2019

Jedinečný fermentovaný zelený čaj s konejšivou, nakyslou chutí a vůní připojímající zelená jablka a příjemnou, lehce kvašenou, osvěžující dochutí.

 
 
Březen 2020

Deep Mountain

Jing Gu Gushu 2019

Hluboký, mohutný zrající čaj s plnou, živočišnou, hořkosladkou chutí a vůní připomínající citrusy a dlouhou osvěžující dochutí.

Deep Forest

Jing Gu Gushu 2019

Hluboký, klidný zrající čaj s jemnou, harmonickou, hořkosladkou chutí a vůní připomínající prales a dlouhou osvěžující dochutí.

Assam Rebo

Assam Rebo Koliapani 2019

Hřejivý červený čaj s čistou, nasládlou chutí a vůní připomínající jahody, lesní ovoce a čerstvé dřevo a svěží, minerální dochutí.

 
 
Únor 2020

Hakucha Minekaori

Miyazaki Minekaori Hakucha 2019

Lehký, něžný bílý čaj s hebkou, sladkou chutí a vůní připomínající vanilku, květy a bylinky a dlouhou, hladivou dochutí.

Hojicha Kyo Bancha

Jednoduchý, každodenní zelený pražený čaj s lehkou, pečenou chutí a vůní připomínající karamel a dřeva a příjemnou hřejivou dochutí.

Nepal Golden Tips

Nepal Sakhejung Gold AF 2019

Sladce medový červený čaj s bohatou chutí a vůní připomínající lesní ovoce, hořkou čokoládu a med a svěží, hřejivou dochutí.

 
 
Leden 2020

Cihla

„1991“ Anhua Fu Zhuan Cha

Svérázný archivní tmavý čaj s jednoduchou, sladkou chutí a vůní připomínající vlhké dřevo, koření a med a příjemnou, sladce hřejivou dochutí.

Red Jade

Mingjan Hong Yu 2019

Podmanivý, energický červený čaj s pronikavou, chutí a vůní připomínající exotické květy a ovoce a dlouhou sladkou dochutí.

Darjeeling Jungpana

Muscatel Wonder AF 2019

Elegantní vysokohorský černý čaj s bohatou, hřejivou chutí a vůní připomínající med, dřeva, zralé ovoce a muskatel a svěží, sladkou dochutí.

 
 
Prosinec 2019

Hong Ku

Baoshan Yesheng Hongcha 2019

Hluboký červený čaj ze starých stromů s živou, sladkou chutí a vůní připomínající lesní ovoce a čerstvé dřevo s dlouhou sladkokyselou dochutí.

Osm nesmrtelných

Mingjian Baxian 2019

Opojný, osvěžující polozelený čaj s výraznou sladkou chutí a vůní připomínající exotické květy a ovoce a dlouhou, příjemně nahořklou dochutí.

Heroine

Menghai Shupu Fangcha 2016

Příjemný, jednoduchý archivní tmavý čaj s hutnou, zemitou chutí na každé ráno. Tradičně lisovaný do tvaru cihly a balený do bambusových listů stejně, jako se před lety pašoval heroin ze Xishuangbanny.

 
 
Listopad 2019

Happy Tea

Wuyi Banyan Bairuixiang 2018

Bohatý, elegantní polozelený čaj s líbeznou, sladce minerální chutí a vůní exotických květů a ovoce a dlouhou opojnou dochutí.

Vodní Víla

Wuyi Shuixian 2019

Jednoduchý, osvěžující polozelený čaj s živou, hebkou chutí a vůní připomínající dřevo a mech a sladkou, hřejivou dochutí.

Tradiční Lapsang

Wuyi Chuantong Xiaozhong 2019

Hřejivý červený čaj s uzenou, téměř slanou chutí a vůní připomínající doutnající dřevo a jehličí a svěží sladkokyselou dochutí.

 
 
Říjen 2019

Bílá Pivoňka

Fuding Baimudan 2019

Elegantní, něžný bílý čaj s hebkou, sladkou, bohatou chutí a vůní připomínající banány, mandle a sušené bylinky a dlouhou hladivou dochutí.

Jujube

Fuding Lao Bai Cha 2008

Milý archivní bílý čaj s kulatou, sladkou chutí a vůní připomínající jujube, med a zralé ovoce a svěže bylinnou dochutí.

Koucha Koshun

Nunosawa Koucha Koshun 2019

Hřejivý, vlídný červený čaj s hebkou, sladkou chutí a vůní připomínající oříšky, med a citrusy med a svěžš kyselkavou, citrusovou dochutí.

 
 
Září 2019

Bao Bao 2019

Baoshan Yesheng Hongcha Huangpian 2019

Jednoduchý, osobitý červený čaj s lehkou, svěží chutí a vůní všeho z lesa a sladkou dochutí divokých čajových stromů.

Baozhong pana Yu

Pinglin Qingxin Baozhong 2019

Líbezný, elegantní polozelený čaj se sladkou, krémovou chutí a vůní připomínající rozkvetlou letní louku a sladkou, travnatou dochutí.

Kamairicha Hokumei

Gokase Hokumei Kamairicha 2019

Líbezný, osvěžující zelený čaj s hebkou, sladkou chutí a vůní připomínající smetanu a květy a dlouhou, svěže rozkvétající dochutí.

 
 
Srpen 2019

Čtyři stromy

Baoshan Gushu Single Trees 2017

Lehký, meditativní zrající čaj s pomalou, nasládlou chutí a vůní připomínající jahodi či meruňky a líbeznou hořkosladkou dochutí.

Cha Din

Vietnam Thai Nguyen Trá Đinh 2019

Raritní zelený čaj mnoha tváří s hustou, bohatou, výraznou umami chutí a vůní  připomínající trávu, ovoce a květy a osvěžující hořkosladkou dochutí.

Darjeeling Seeyok Musk

DJ Seeyok Musk Second Flush 2019

Muskatelový vysokohorský černý čaj s bohatou, elegantní chutí a vůní připomínající zralé ovoce, dřeva a květy a sladkou, svěží chladivou dochutí.

 
 
Červenec 2019

Gruzie White Forest

Gruzie Schvitobauri Wild Forest 2019

Konejšivý, něžný bílý čaj s hebkou, sladkou, svěží chutí a vůní, připomínající luční květy, med a ovoce a dlouhou, příjemnou, bylinkovou dochutí.

Pathivara Banana Gold

Pathivara Banana Gold Second Flush 2019

Prosluněný červený čaj s plnou, hřejivou chutí a vůní ovoce připomínající meruňky, jahody a pomeranče a sladkou, minerální  dochutí.

Žlutý Chameleon

Ha Giang Ya Bao Huang Cha 2018

Unikátní, divoký žlutý čaj se sladkou, typicky kyselkavou chutí a vůní, připomínající kopr, pryskyřici, lipový květ a bezinky.

 
 
Červen 2019

Darjeeling Avongrove

DJ Avongrove Imperial FF 2019

Vysokohorský zelený čaj s mohutnou svěžestí, jasnou, kořenitou chutí a vůní připomínající trávu, mátu, jasmín a chladivou ovocnou dochutí.

Shincha Saemidori

Kirishima Shincha Saemidori 2019

Čerstvý zelený čaj s hustou, svěží, masitou chutí a vůní připomínající trávu, hrášek a nezralé ovoce a hořkosladkou osvěžující duchutí.

Ravangla Tribal Tea

Ravangla Wild Tribal Tea 2018

Divoký červený čaj s rustikální, uzenou chutí a vůní připomínající pečené brambory v popelu, zralé ovoce , dřeva a příjemnou chladivou dochutí.

 
 
Květen 2019

Horská dědina 2019

Handmade Baoshan Maocha 2019

Rustikální, svižný zelený čaj s živou, sladkou, minerální chutí a vůní připomínající jarní květy a zralé ovoce a osvěžující hořkosladkou dochutí.

Dračí Studna 43

Xihu Meijiawu Longjing 43 Mingqian 2019

Osvěžující, sytý zelený čaj s bohatou, sladkou, plnou chutí a vůní  trávy, květů, kaštanovou pečeností a příjemně chladivou hořkosladkou dochutí.

Mo Ming „Butterfly“

Wuyi Yesheng Xiaozhong 2019

Svěží, divoký červený čaj s omamnou, sladkou chutí a vůní připomínající citrusy, orchideje a vonná dřeva a typickou, sladce chladivou dochutí.

 
 
Duben 2019

Nilgiri Kairbetta 2019

Nilgiri Kairbetta Special Frost Tea 2019

Svěží, lehký polozelený čaj s živou, sladkou chutí a vůní připomínající čerstvou trávu, květy a dřeva a s typicky nahořklou osvěžující dochutí.

Shupu 1990's

1990's Shu Puer Fangcha Taiwan Storage

Hluboký, léčivý archivní tmavý čaj s hebkou, zemitou, chutí a vůní připomínající moře, vlhké dřevo a svěží minerální dochutí.

Hočiminův Wulong

Vietnam Da Lat Jin Xuan Wulong 2016

Svébytný, lehký polozelený čaj s nečekanou, sladkou chutí a vůní připomínající trávu, květy, ovoce a pečenou kukuřici a příjemně nahořklou dochutí.

 
 
Březen 2019

Rohini Jethi Kupi FF 2019

Darjeeling Rohini Jethi Kupi FF 2019

První jarní vysokohorský čaj s živou, zelenou chutí a vůní připomínající luční květy, byliny, trávu a dlouhou, jemně násládlou osvěžující dochutí.

Nepal White Forest

Nepal Pathivara White Forest AF 2018

Jiskrný vysokohorský bílý čaj se sněhovou, pikantně sladkou, bohatou chutí a vůní připomínající trávu, luční kvítí a citrusy a  osvěžující dochutí.

Zimní Assam

Assam Luma Winter Special 2018

Jadrný, hřejivý červený čaj s plnou, sladkou chutí a vůní připomínající zralé ovoce, pomeranče, koření a dřeva a příjemně říznou, osvěžující dochutí.

 
 
Únor 2019

Jarní Gaba

Qingjing Qingxin Gaga Wulong 2018

Konejšivý, líbivý polozelený čaj s krémovou, sladkou chutí a vůní květů, ovoce a jogurtu a dlouhou, bohatou, typicky nakyslou dochutí.

Nepal Red Moon

Nepal Pathivara Red Moon AF 2018

Živý, vydatný červený čaj se svižnou, hřejivou chutí a vůní připomínající pomeranče, zralé ovoce, pečení a dřeva a vysokohorskou, osvěžující dochutí

Yiwu Vintage 2006

Yiwu Gushu 2006

Vyzrálý, hluboký zrající čaj s plnou, sladkou chutí a vůní dřev a zralého ovoce a dlouhou dochutí se silou staletých stromů.

 
 
Leden 2019

Shaanxi Fucha

2011 Shaanxi Jingwei Fuzhuan

Osobitý tmavý čaj s hustou, hebkou, sladkou chutí a vůní připomínající sušené meruňky a vlhké dřevo a dlouhou sladkce natrpklou dochutí.

Sencha Iri Nori

Kagoshima Sencha Iri Nori

Překvapivý zelený čaj míchaný s řasou nori s hustou, sladkoslanou umami chutí a vůní připomínající moře, vývar a trávu a hořce osvěžující dochutí.

Medová Vůně

Qingjing Qingxin Mixiang Hongcha 2018

Elegantní, přítulný červený čaj s hebkou, sladkou chutí a vůní připomínající ovoce v kramelu a dlouhou, medovou, hladivou dochutí.

 
 
Prosinec 2018

Zlaté obočí

Moming Wuyishan Jinjunmei 2018

Éterický, nádherný červený čaj s jemnou, sladce chladivou opojnou chutí a vůní připomínající citrusy a orlářku a dlouhou svěží dochutí.

Gruzie Ramiz

Gruzie Ramiz 2018

Jemný živý černý čaj s nasládlou, měkkou chutí a vůní připomínající ovoce, karamel, vlhké seno a dřeva a sladce hřejivou dochutí.

Midishan Gushu

Midishan Gushu 2018

Jemný, avšak energický zrající čaj s  živou, sladkou chutí a vůní připomínající vanilku, květy a citrusy a osvěžující hořkosladkou dochutí.

 
 
Listopad 2018

Ailao 2002

2002 Fuchaju Ailaoshan Gushu

Ušlechtilý archivní tmavý čaj sklízený ze starých stromů s jemnou, hlubokou chutí a vůní připomínající karamel a vzácná dřeva.

Old Style Baozhong

Wushe Qingxin Old Style Baozhong 2018

Líbezný, opojný polozelený čaj s barvitou, sladkou chutí a vůní květů, skořice a máku a dlouhou, svěží, nasládlou dochutí.

Rajin Lama Golden Tips

Nepal Rajin Lama Golden Tips SF 2018

Sladce medový farmářský červený čaj s čistou, hřejivou chutí a vůní ovoce a svěží dochutí připomínající vodu z himálajských ledovců.

 
 
Říjen 2018

Liu An 2014

Anhui Liuan Gongjian 2014

Rustikální, zrající tmavý čaj s živou, trpkou, osobitou chutí a vůní připomínající trávu, sušené ovoce a čokoládu a nasládlou živočišnou dochutí.

Darjeeling Jungpana Wonder

Jungpana Wonder Clonal SF2018

Extravagantní vysokohorský čaj s osobitou, exotickou chutí a vůní připomínající citrusy, koření a dřeva a svěží, suchou, minerální dochutí.

Jun Chiyabari Imperial Black

Jun Chiyabari Imperial Black SF2018

Hřejivý, elegantní červený čaj s bohatou, sladkou chutí a vůní připomínající pečené ovoce, dřeva a čokoládu a dlouhou hladivou dochutí.

 
 
Září 2018

Koucha Miyazaki

Miyazaki Minamisayaka Koucha 2018

Svůdný japonský červený čaj s bohatou svěží chutí a vůní připomínající banány, lesní ovoce a květy a příjemnou citrusovou dochutí.

Zlaté jehly z Keni

Mt. Kenya Golden Needles 2018

Extravagantní keňský červený čaj s jemnou svěží chutí a vůní připomínající jablka a citrusy a bylinnou, štiplavě chladivou dochutí.

Kamairicha Koushun

Ashikita Koushun Kamairicha Tamaryokucha 2018

Krásný, vyrovnaný zelený čaj s hustě krémovou, sladkou chutí a vůní připomínající květy, ovoce a jogurt a plnou, svěží trávovou dochutí.

 
 
Srpen 2018

Červený Dongding

Dongding Qingxin Hongcha 2017

Hřejivý, bohatý červený čaj s širokou, sladkou chutí a vůní připomínající hořkou čokoládu, zralé ovoce a koření a dlouhou medovou dochutí.

Horská dědina

Handmade Baoshan Dashu Maocha 2018

Rustikální zrající čaj s říznou, hořkosladkou, minerální chutí a vůní připomínající čerstvé dřevo a citrusy a pikantně osvěžující hořkostí v dochuti.

Sanxia Baicha

Sanxia Baicha 2018

Něžný, bohatý bílý čaj s kulatou, sladkou chutí a vůní  připomínající banány, mandle, sušené bylinky a špetku koření a dlouhou svěží, hladivou dochutí.

 
 
Červenec 2018

Budhova dlaň

Wuyi Yancha Foshou 2017

Lehký skalní polozelený čaj s kulatou, hřejivou chutí a vůní připomínající pečené hrušky a dlouhou, svěží, minerální dochutí.

Sencha Tanegashima

Sencha Tanegashima Saemidori 2018

Řízný, čerstvý  zelený čaj s bohatou, osvěžující, sladkohořkou a umami chutí a vůní připomínající čerstvou trávu, květy a melouny.

Sikkim Temi FF2018

Sikkim Temi First Flush 2018

Živý, vyvážený vysokohorský čaj s plnou, svěží chutí a bohatou vůní květů, ovoce a dřev a tyickou, osvěžující hořkosladkou dochuti.

 
 
Červen 2018

Himalayan Shangrilla

Delight First Flush 2018

Lehký, osvěžující vysokohorský čaj s kulatou, sladkou chutí a vůní připomínající rozkvetlou jarní louku a kořeněnou, minerální dochutí.

Sun Bao

Baoshan Yesheng Shaigan Hongcha 2018

Expresivní červený čaj se svěží, sladkou chutí a vůní připomínající černý rybíz a čerstvé dřevo s dlouhou sladkokyselou dochutí.

Taroko Spring

Hehuan Shan Qingxin Wulong 2018

Živý, sladký vysokohorský polozelený čaj s říznou, svěží chutí a vůní připomínající vanilku, citrusy a mateřídoušku a dlouhou, trávově svěží dochutí.

 
 
Květen 2018

Shincha Makizono

Aracha Yabukita Makizono 2018

Svěží, živý zelený čaj s kulatou, sladkou, bohatou chutí a vůní čerstvě posekané trávy, třešňových květů a jasmínu a osvěžující dochutí.

Tradiční Dračí Studna

Xihu Meijiawu Longjing Mingqian 2018

Hluboký, živý zelený čaj s kulatou, slakdou chutí a vůní trávy, typickou kaštanovou pečeností a dlouhou, osvěžující, hořkosladkou dochutí.

Sweet Bao

Baoshan Yesheng Xiaoshu Hongcha 2018

Jednoduchý, přítulný červený čaj s kulatou, hustě sladkou chutí a vůní připomínající pečené ovoce a karamel a dlouhou cukrovou dochutí.

 
 
Duben 2018

Darjeeling Giddapahar FF2018

Darjeeling Giddapahar First Flush 2018

Osvěžujíí, jarní himálajský čaj s expresivní, bohatou chutí a vůní připomínající exiotické květy, čerstvou trávu a citrusy a svěží  říznou dochutí.

Spirálky z Taiwanu 2018

Sanxia Biluochun 2018

Živý, překvapivě lehký zelený čaj s kulatou, smetanovou chutí a vůní připomínající trávu, první jarní kvítky a bambus a sladkou, osvěžující duchutí.

Asi jaro

Dongpian Sijichun 2017/18

Líbezný polozelený čaj se sladkostí líného letního odpoledne, s hebkou, bohatou chutí a vůní připomínající květy, med a piškotový dezert.

 
 
Březen 2018

Rohini Japonica 2018

Rohini Yabukita Winter Green 2018

Svěží, jarní zelený čaj se živou, kořenitou chutí a vůní připomínající čerstou kopřivu a piniová semínka a  nasládlou trávovou dochutí.

Liu Bao Jak Cyp

2010 CNNP Teji Liubao

Zemitý, archivní tmavý čaj s čistou, sladkou chutí a vůní připomínající hlínu a kořenovou zeleninu a svěží, chladivou dochutí.

Jun Chiyabari Handrolled Tips

Nepal Junchiyabari Himalayan Handrolled Tips AF 2017

Elagantní, bohatý vysokohorský polozelený čaj s jemnou, minerální chutí a vùní připomínající zralé ovoce a pečené ořechy a dlouhou jiskrnou dochutí.

 
 
Únor 2018

Thajská Konkubína

Santikhiri Guifei Wulong 2017

Líbezný, opojný polozelený čaj s košatou, luční chutí a vůní připomínající exotické ovoce a květy a dlouhou, svěží, sladkou dochutí.

Divoký Assam

Assam Galakey Valley Handrolled 2017

Živý, hřejivý červený čaj pěstovaný ze semen divoce rostoucích stromů s pikantní, sladkou chutí a vůní připomínající pomeranče, koření a dřeva.

Mo Ming 2017

Wuyi Yesheng Xiaozhong 2017

Osvěžující, něžný červený čaj z divoce rostoucích keřů s hebkou, sladkou chutí a vůní připomínající citrusy a typickou, sladce chladivou dochutí.

 
 
Leden 2018

Medová Vůně

Lushan Mixiang Hongcha 2017

Elegantní, přítulný červený čaj s hebkou, pečenou chutí a vůní připomínající ovoce v čokoládě a sladce hřejivou dochutí.

Bangdong Gushu 2013

Energický zrající čaj s mohutnou, hořkosladkou chutí a vůní připomínající citrusy, sladkou, svěže chaldivou dochutí a silou starých stromů.

Darjeeling Gopaldhara

Red Thunder AF 2017

Elegantní, jemný vysokohorský černý čaj s bohatou, hřejivou chutí a vůní připomínající dřeva, zralé ovoce a pečené ořechy a svěží, sladkou dochutí.

 
 
Prosinec 2017

Vintage Nepal

Vintage Nepal Mai Pokhari AF 2016

Extravagantní zrající nepálský čaj s bohatou, exotickou chutí a vůní připomínající madarinky a tropické ovoce a dlouhou sladkou dochutí.

Železná bohyně z Taiwanu

Pan Lushan Tieguanyin Danbei 2016

Elegantní, bohatý polozelený čaj s bohatou, sladkou chutí a vůní připomínající pečení, karamel, vonné pryskyřice a dřeva a dlouhou hebkou, dochutí.

Esence Pueru

2010 Haiwan Chatou 9908 Fangcha

Těžký, likérovitý archivní tmavý čaj s hutnou, hlubokou, vyhlazenou chutí a vůní připomínající hořkou čokoláu a ořechy.

 
 
Listopad 2017

Skalní hvězda

Wuyi Yancha Beidou 2016

Elegantní útesový polozelený čaj s jemnou, bohatou, sladce krémovou chutí a vůní povidel, skořice, vzácných dřev a typickou sladce minerální dochutí.

Pračaj

Yaozu Gucha 2017

Jemný, hluboký horský čaj se sladkou, hebkou, naturání chutí a vůní připomínající listy, byliny a dřeva s dlouhou, hladivou dochutí a silou starých stromů.

Ceylon Uda Red

Ceylon Nuwara Eliya Uda Red 2017

Prosluněný černý čaj s jiskrnou, tropickou chutí a vůní připomínající kandovaný pomeranč, koření, slad a dřeva a svěží, nasládlou dochutí.

 
 
Říjen 2017

Gruzie Avto

Gruzia Avto 2017

Jemný, živý černý čaj se nasládlou, hebkou, minerální chutí a vůní připomínající ovoce, citrusy, čerstvé dřevo a sveží chladivou dochutí.

Kareki no Zairai Kamairicha

Ureshino Kareki no Zairai Kamairicha 2017

Živý, vyrovnaný japonský zelený čaj s plnou, kulatou chutí a vůní špenátu, oříšků, trávy a šeříku a osvěžující, jarní květovou dochutí.

Hojicha Kogane

Shizuoka Hojicha Kogane 2017

Jednoduchý pražený zelený čaj s výraznou, říznou, hřejivou chutí a vůní pečeného chleba, dřeva a trávovou svěžestí pro nenáročné popíjení.

 
 
Září 2017

Sikkim Temi

Skkim Temi Second Flush 2017

Jiskrný, bohatý černý čaj se svěží, říznou chutí a vůní exotických květů, pomerančů, vzácných dřev a muskatelu a hořkosladkou dochutí.

Mengshan Maofeng

Sichuan Mengshan Maofeng 2017

Živý, jednoduchý zelený čaj s plnou, kulatou chutí a vůní čerstvé trávy a mechu v lese a příjemnou, vyrovnanou, osvěžující dochutí.

Yomogi Zairai Wakocha

Yomogi Zairai Wakocha 2017

Jedinečný červený čaj míchaný s bylinou Yomogi s kulatou, sladkou chutí a vůní připomínající makový  koláč a svěží ovocitě bylinnou dochutí.

 
 
Srpen 2017

Bělka z Taiwanu

Sanxia Baicha 2017

Něžný bílý čaj s kulatou, bohatou chutí a vůní připomínající loupané mandle, ovoce a sušené bylinky a hladivou, sladkou dochutí.

Spirálky z Taiwanu

Sanxia Biluochun 2017

Osvěžující, živý zelený čaj s kulatou, smetanovou chutí a vůní připomínající trávu, hrášek a nektarinky a sladkou, lehce natrpklou citrusovou duchutí.

Rajin Lama First Flush

Nepal Rajin Lama First Flush 2017

Jednoduchý farmářský černý čaj s čistou, jemnou chutí a vůní ovoce a dřev a příjemnou sladkou dochutí.

 
 
Červenec 2017

Baoshan Single Tree

Baoshan Danzhu Gushu 2017

Hluboký, klidný zrající čaj s kulatou, sladkou chutí a vůní připomínající maliní a lesní jahody a dlouhou hořkosladkou, osvěžující dochutí.

Tichý Strom

Baoshan Danzhu Gushu Hongcha 2016

Svébytný, klidný červený čaj s čirou, sladce natrhpklou chutí a vůní připomínající lesní maliny a kulatou, hřejivou dochutí.

Phongsali Green Tea

Phongsali Saa Kiew

Jednoduchý, rustikální zelený čaj s plnou sladkou chutí a vůní připomínající ovoce a bylinky a lehce pečenou, dlouhou dochutí.

 
 
Červen 2017

Aracha Yabukita

Aracha Yabukita Makizono 2017

Živý, nespoutaný zelený čaj se svěží, sladkou, bohatou chutí a vůní čerstvě posekané trávy, třešňových květů a broskví a osvěžující dochutí.

Arya Tara Wonder

Nepal Arya Tara Wonder FF 2017

Jemný, sladký vysokohorský čaj s pomalou, kulatou chutí a vůní květů a tropického ovoce s příjemně hořkosladkou, kořenitou dochutí.

Viet Long

Moc Chau Hongshui Wulong 2017

Elegantní, podmanivý polozelený čaj s bohatou, krémovou chutí a vůní připomínající pečené ovoce v karamelu a dlouhou, sladce hladivou dochutí.

 
 
Květen 2017

Dračí Studna

Xihu Meijiawu Longjing 43 Mingqian 2017

Živý, plný zelený čaj s jasnou, bohatou chutí a vůní  květů, trávy, typickou kaštanovou pečeností a příjemnou hořkosladkou dochutí. Ochlazující, výrazně povzbuzující.

Zlaté jehly

Yunnan Jinggu Dabaihao 2017

Nádherný červený čaj s plnou, bohatou chutí a vůní připomínající křížaly v medu a čokoládu a dlouhou ovocnou dochutí se vzpomínkou na slunný jih Číny.

Doars Oodlabari

Doars Oodlabari First Flush 2017

Svěží, jarní polozelený čaj s expresivní, svižnou chutí a vůní květů a tropického ovoce a typickou, lehce natrpklou dochutí čerstvě urtžených čajových lístků.

 
 
Duben 2017

Fialové pupeny

Yunnan Yesheng Yabao 2017

Lesní, rustikální zrající čaj s hlubokou, pomalou, nasládlou chutí a vůní připomínající byliny, pryskyřice, kůry a dřeva a divokou, hořkosladkou dochutí.

Sněžné pupeny

Yunnan Yabao 2017

Lehký, svěží bílý čaj s podmanivou, svébytnou, sladkou chutí a vůní čerstvého jehličí a jemně kořenitou dochutí lučních květů.

Darjeeling Jungpana

DJ Jungpana Muscatel Wonder FF 2017

Okouzlující jarní vysokohorský čaj s bohatou, živou chutí a vůní připomínající sněženky, vlašské ořechy a pomeranče se svěží, příjemně chladivou dochutí.

 
 
Březen 2017

Nilgiri Havukal 2017

Nilgiri Havukal Frost Tea 2017

Svěží, lehký černý čaj s živou, sladkou chutí a vůní připomínající čerstvou trávu, exotické ovoce a dřeva a s typicky nahořklou osvěžující dochutí.

Jingmai Mama

Jingmai Gushu Huangpian 2016

Krásný, něžný zrající čaj se smetanově kulatou, sladkou chutí a vůní připomínající broskve, hořké mandle a letní louky s příjemnou hladivou dochutí.

Manzhuan Mama

Manzhuan Gushu Huangpian 2016

Přímý, silný zrající čaj s plnou, sladkou chutí a vůní připomínající listy, trávu a ovoce a s příjemnou hořkosladkou dochutí.

 
 
Únor 2017

Babiččina Heicha

Yu Lei Zhu Xiang Hunan Heicha 2011

Ambientní, hřejivý tmavý čaj s osobitou,  hebkou, lehce uzenou chutí a vůní připomínající betelové ořechy a dřevo a ovocnou, trpkosladkou dochutí.

Arya Tara Silver Tips

Nepal Arya Tara Silver Tips SF 2016

Překrásný vysokohorský bílý čaj s čistou, jemnou, chutí a vůni připomínající květy, sušené byliny a ořechy a příjemnou svěží dochutí.

Balený Wulong

Pinglin Qingxin Baozhong 2016

Konejšivý, opojný polozelený čaj s jemnou, bohatou chutí a vůní připomínající čerstvé oplatky, květy a exotické ovoce a lehce pečenou, sladkou dochutí.

 
 
Leden 2017

Yomogi Zairai Wakocha

Yomogi Zairai Wakocha 2016

Jedinečný červený čaj míchaný s bylinou Yomogi s kulatou, sladkou chutí a vůní připomínající makový  koláč a svěží ovocitě bylinnou dochutí.

Genmaicha

Uji Yabukita Genmaicha 2016

Tradiční lidový japonský zelený čaj pro každodenní popíjení. Snoubí svěží trávové aroma čajových lístků s hřejivou chutí a vůní pražené rýže.

Darjeeling Jungpana

DJ Jungpana Muscatel Wonder AF 2016

Klasický podzimní himálajský černý čaj s bohatou, plnou, lehce svíravou chutí a vůní přezrálého ovoce,  dřeva, sladu a sladce osvěžující dochutí.

 
 
Prosinec 2016

Kráska Orientu

Santikhiri Dongfang Meiren 2016

Líbezný, bohatý polozelený čaj s hladkou, sladkou chutí a vůní připomínající květy, med a dřeva a příjemnou, hřejivou dochutí.

Thai Hong

Santikhiri Hongcha 2016

Sladký, živý červený čaj s bohatou, expresivní chutí a vůní připomínající květy, exotické ovoce a dřeva a sladce hřejivou dochutí.

Mini Tuo

2015 Laoshu Xiaotuo Shucha

Archivní tmavý čaj na cesty s krémovou, sladkou, zemitou chutí a vůní připomínající hořkou čokoládu a dřeva a příjemně nahořklou, hřejivou dochutí.

 
 
Listopad 2016

Stříbrný Nosorožec

Kenya „Rhino“ Silver Tips 2016

Lehký, hřejivý bílý čaj s kulatou, tropickou chutí a vůní připomínající kandovaný pomerač, meruňky a pivoňky s ovocně sladkou dochutí.

Mitchi Mikuri

Kenya Mitchi Mikuri FTGFOP-SP 2016

Klasický černý čaj s výraznou, bohatou, kořeněnou chutí a vůní exotického ovoce a těžkých květů a dlouhou, říznou, sladce medovou duchutí.

Mo Ming

Wuyi Yesheng Xiaozhong 2016

Osvěžující, něžný červený čaj z divoce rostoucích keřů s hebkou, sladkou chutí a vůní připomínající citrusy a typickou, sladce chladivou dochutí.

 
 
Říjen 2016

Guranse Handrolled Floral

Nepal Guranse Handrolled Fl. SF 2016

Horsky svěží polozelený čaj s čistou, sladkou chutí a vůní připomínající zralé ovoce, pečené ořechy a dřeva a typickou svěží hořkostí v dochuti.

Assam Doomni Gold

Assam Doomni Gold 2016

Silný, povzbuzující černý čaj s výraznou, říznou, bohatou chutí a vůní připomínající slad, čokoláu a dřeva a dlouhou ovocnou dochutí.

Zlatý Skořicovník 2009

Mingjian Huang Jingui 2009

Elegantní archivní polozelený čaj s jemně krémovou chutí a vůní připomínající broskve, osmantus a povidla a dlouhou, sladce dřevitou dochutí.

 
 
Září 2016

Gyokuro Saemidori

Kagoshima Gyokuro Saemidori 2016

Svěží jarní zelený čaj se smetanově sladkou chutí a vůní trávy, melounu, tóny umami a sladkoslanou osvěžující dochutí.

Medová Orchidej

Fenghuang Dancong Milan Xiang 2016

Tichý společník. Polozelený čaj s jednoduchou, sladkou chutí a vůní připomínající bylinky a lehce nehořklou dochutí s nádechem medu a ovoce.

Medová Vůně

Wushe Mixiang Hongcha 2015

Elegantní, přítulný červený čaj s hebkou, sladkou, bohatou chutí a vůní připomínající makový koláč, skořici a med s dlouhou hladivou dochutí.

 
 
Srpen 2016

Baoshan Single Tree

Baoshan Danzhu Gushu 2016

Hluboký, klidný zrající čaj s jemnou, sladkou chutí a vůní připomínající jahodi či meruňky a příjemnou hořkosladkou dochutí.

Červené Pupeny

Baoshan Yesheng Yabao Hongcha 2016

Opojný červený čaj s živou, sladkou chutí a vůní připomínající lesní jahody a čerstvé dřevo s dlouhou sladkokyselou dochutí.

Bao Bao

Yesheng Hongcha Huangpian 2016

Jednoduchý, osobitý červený čaj s jemnou, živou chutí a vůní všeho z lesa. Sklizený z divoce rostoucích čajových stromů.

 
 
Červenec 2016

Darjeeling Giddapahar

Second Flush 2016

Bohatý, letní vysokohorský černý čaj s plnou, hřejivou chutí a vůní pomerančů a pečených ořechů a dlouhou jiskrnou dochutí.

Shincha Zairai

Kagoshima Shincha Zairai 2016

Živý, čistý zelený čaj s kulatou svěží chutí a vůní připomínající čerstvě posekanou trávu a sedmikrásky a s osvěžující sladkou dochutí.

Mengku Gushu

Mengku Gushu 2016

Hluboký, čistý zrající čaj s mohutnou, hebkou chutí a vůní citrusů, dlouhou, sladkou dochutí a silou staletých stromů.

 
 
Červen 2016

Dračí Studna

Xihu Longjing 43 Houming 2016

Svěží, bohatý zelený čaj s plnou chutí a vůní trávy, květin a pražených ořechů s příjemnou sladkou dochutí. Lehce ochlazující, výrazně povzbuzující.

Nepal Arya Tara

Wonder FF 2016

Jemné jarní pohlazení. Vysokohorský ručně rolovaný čaj se svěží, kulatou chutí a vůní bylinek, kvítí a tropického ovoce se sladce kořenitou dochutí.

Jarní Fénix

Fenghuang Dancong Ya Shi Xiang 2016

Líbezný, svěže opojný polozelený čaj se sladkou, hebkou chutí a vůní připomínající šeřík a jemnou hořčinkou v květové dochuti.

 
 
Květen 2016

Darjeeling Gopaldhara

Wonder Gold FF 2016

Jarně opojný vysokohorský čaj s bohatou, sladkoslanou chutí a vůní připomínající šeřík a tropické ovoce a dlouhou svěží dochutí.

Fénix Květ pomeranče

Fenghuang Huangzhi Xiang 2015

Svůdný, aromatický polozelený čaj s bohatou chutí a vůní připomínající citrusy, tropické ovoce a květy. Výrazně povzbuzující až euforický.

Sněžné pupeny

Yunnan Yabao 2016

Lehký, svěží čínský bílý čaj s podmanivou, svébytnou, sladce medovou chutí a vůní rozkvetlých luk, bylinek a příjemnou kořenitou dochutí.

 
 
Duben 2016

Huilong 2016

Huilong Dayezhong Lucha 2016

Svérázný, robusní zelený čaj se sladkou, kořenitou chutí a vůní ovoce, trávy a pražené kukuřice a dlouhou svěží dochutí.

Gaoshan Gaba

Nantou Gaoshan Gaba Wulong 2015

Konejšivý, hluboký polozelený čaj s bohatou, sametově sladkou chutí a vůní ovoce v jogurtu s medem a dlouhou hladivou dochutí.

Hojicha Kumamoto

Kumamoto Hojicha 2015

Jednoduchý pražený zelený čaj s výraznou, hřejivou chutí a vůní pečeného chleba, teplého dřeva a trávy pro každodenní nanáročné popíjení.

 
 
Březen 2016

Nyambeni Silver Needles

2016

Opojný, líbezný bílý čaj s podmanivou, medově nasládlou chutí a vůní připomínající sněženky a osvěžující dochutí.

Skalní Orchidej

Wuyi Yancha Qilan 2015

Robustní, hřejivý polozelený čaj s pečenou chutí a vůní, která skrývá jemné tóny květin a minerální dochuť typickou pro skalní wulongy.

Divoký Lapsang

Wuyi Yesheng Xiaozhong 2015

Červený čaj sklízený z divoce rostoucích keřů s plnou, sladkou chutí a vůní připomínající citrusy, dřeva a typickou, chladivě minerální dochutí.

 
 
Únor 2016

Azores Chá Gorreana

Azores Chá Gorreana Orange Pekoe 2015

Jednoduchý snídaňový černý čaj s hřejivou chutí a vůní připomínající citrusy, zralé ovoce a dřeva.

Jediný evropský čaj, za kterým jsme se v lednu vypravili na Azorské ostrovy, kterým je věnována velká část únorového vydání.

Zlatý Strom

Yunnan Gushu Hongcha 2015

Mohutný, hřejivý červený čaj s bohatou, plnou, kořenitou chutí a vůní připomínající slad a jablka v medu s dlouhou sladce ovocnou dochutí.

Čaj plný yunnanského slunce z lístků staletých stromů, které dávají nálevu osobitou hutnost a hloubku.

Alishan Anate

Alishan Yanzaicha 2015

Líbezný, svěží polozelený čaj s jemnou chutí a vůní připomínající květy, tropické ovoce a lehký moučník s dlouhou sladkou dochutí.

Jedinečný čaj, který za své typické aroma vděčí napadení hmyzem. Pěstovaný ve slavných horách Alishan okolo 1500 m n. m.

 
 
Leden 2016

Alishan Hongcha

2013 Alishan Qingxin Hongcha

Elegantní vysokohorský červený čaj s bohatou, hladkou chutí a vůní připomínající makový koláč se švestkami a sladkou, hřejivou dochutí.

Sijichun Hongshui

Mingjian Sijichun Hongshui 2015

Výrazný, hřejivý polozelený čaj plné, hladké chutě a vůně připomínající zralé ovoce, karamel a pečení s příjemnou sladkou dochutí.

Ziya 2009

2009 Xishuangbanna Ziya

Opojný fialový zrající čaj s jiskrnou, sladkou chutí meruňkové marmelády, vůní zahrady po dešti a příjemně nahořklou ovocnou dochutí.

 
 
Prosinec 2015

Darjeeling Gopaldhara

Red Thunder Gold AF2015

Elegantní, jemný vysokohorský černý čaj s bohatou, hřejivou chutí a vůní připomínající dřeva, exotické květy a pečené ořechy a svěží, sladkou dochutí.

Jeden z nejčerstvějších čajů, které u nás můžete ochutnat. Sklizen 4.11.2015.

Uzuki Kamairicha

Kamimashiki Kamairi Tamaryokucha 2015

Živý, svěží japonský zelený čaj s plnou, výraznou chutí a vůní čerstvé trávy, jarních květin a jemnou umami dochutí.

Kamairicha nominovaná do soutěže All National Tea Competition of Japan 2015. Zkuste si tipnout bodové hodnocení japonských porotců.

Anhua Wild Heicha 2013

2013 Anhua Tianjian Heicha

Hutný, šťavnatý zrající tmavý čaj s hladkou, máslově hustou chutí a vůní medu, sušeného ovoce, venkova, sena a stájí. Výrazně povzbuzující, příjemný po ránu.

Rarita z našeho archivu zpracovaná z divoce rostoucích keřů v čínské provincii Hunan.

 
 
Listopad 2015

Kráska v červené

2011 Wushe Qingxin Hongshui Wulong

Jemný, rafinovaný polozelený čaj s hebkou, celistvou chutí a vůní připomínající vonné pryskyřice, zralé ovoce a vzácná dřeva s hřejivou sladkostí v dozvuku.

Shiraore Kari

Kukicha Shiraore Kari 2015

Svérázný zelený čaj dvou tváří - s máslově hustou umami a svěže trávovou chutí a vůní připomínající třešňové květy a příjemnou hořkosladkou dochutí.

Královský Puer 2007

2007 Xincheng Gongting Puer

Elegantní, vyvážený archivní tmavý čaj s jemně zemitou, krémovou chutí a vůní připomínající horké dřevo, ořechy a hořkou čokoládu

 
 

Odvážné říjnové čajové menu s tématem „Domov čaje“ nás zavedou do pravlasti čaje i k jeho kulturním kořenům do yunnanských čajových hor. Především je ale postavené na lahodných vůních a chutích, které zahřejí v chladných dnech a dodají energii před zimou.

Říjen 2015

Čajové Květy

Gushu Chahua 2014

Čajová rarita - květy staletých čajovníků lisované do tvaru koláče. Nálev sladké, krémové, lehce dřevité chutě a vůně připomínající luční med a přezrálé ovoce.


Příjemný podzimní nápoj na oko, chuť i na zdraví. S malým překvapením tradiční čínské medicíny...

Perly z Jingmai

2015 Jingmai “Longzhu” Dashu

Elegantní, hluboký zrající čaj s máslově sladkou chutí a vůní se stopou ovoce a vanilky a příjemnou dochutí starých čajových stromů.

Perla z letošní jarní výpravy do čajových hor. Lisovány na zakázku přímo pro čajové předplatné.

Assam Satrupa

Assam Satrupa 2015

Řízný, hutný černý čaj s výraznou, nasládlou chutí a vůní připomínající tropické ovoce, med a čokoládu. Výtečný ranní čaj, který poprvé doporučím i s mlékem.

Klasika anglického čaje, která nás zavede ke kořenům pěstování čaje v Indii.

 
 

Zařijové čaje odrážejí náladu mezi létem a podzimem - jak chutí a vůní, tak nezvyklým původem či zpracováním. Osvěží v posledních horkých dnech a zahřejí v prvních podzimních.

Září 2015

Koucha Yabukita

Honyama Koucha Yabukita 2015

Neobvyklý japonský černý čaj s lehkou, hladkou chutí a vůní připomínající makový koláč se švestkami a příjemnou svěží dochutí.

Bada Sunset

Bada „Riluo“ 2015

Rustikální domácí čaj s plnou, říznou chutí a vůní připomínající meruňky a med, jemnou hořčinkou a nasládlou ovocně kořenitou dochutí.

Taiwanské Spirálky

Sanxia Bilouchun 2015

Svěží, čistý zelený čaj s plnou, kulatou chutí a vůní připomínající jarní kopřivy a trávy a příjemnou hladkou dochutí.

 
 

Čerstvá letní sklizeň 2015 z podhůří Himálaje v podobě špičkových tipsových čajů z malé rodinné farmy
a k tomu osvěžující japonská Sencha do horkých dnů.

Srpen 2015

Rajin Lama Silver Tips

Nepal Rajin Lama Silver Tips SF2015

Něžný, čistý farmářský bílý čaj s hebkou chutí a vůní připomínající rokvetlé horské louky a sušené bylinky a svěží typickou himálajskou dochutí.

Rajin Lama Golden Tips

Nepal Rajin Lama Golden Tips SF2015

Sladce medový farmářský červený čaj s čistou, bohatou chutí a vůní připomínající kandované ovoce, kakaové boby a svěží typickou himálajskou dochutí.

Sencha Ayame

Sencha Asatsuyu 2015

Laskavý japonský zelený čaj s kulatou, nezvykle sladkou chutí a vůní jarních květů a zeleného hrášku a dlouhou hebkou dochutí.

 
 

Pozdní jaro s vůní orchidejí a čerstvých čajů, na které se vyplatilo počkat...

Červenec 2015

Sikkim Temi

Sikkim Temi First Flush 2015

Himálajský černý čaj s náladou slunného léta, jiskrnou chutí a vůní dosychajícího sena, rozkvetlých horských luk a ovoce.

V malém království Sikkim najdete jen jednu ortodoxní čajovou zahradu, přesto se místní čaj hravě vyrovná bratrancům z Darjeelingu.

Kabusé Saemidori

Kabusé Saemidori 2015

Ušlechtilý japonský zelený čaj s bohatou, kulatou chutí a vůní čerstvě posekané trávy, květů, stopou umami a dlouhou sladkou dochutí.

Největší objev letošních čerstvých sklizní z Japonska. V jedné konvičce ukáže všechny tři tváře japonských čajů.

Fénix Vůně orchidejí

Fenghuang Dancong Lanhua Xiang 2015

Romantický polozelený čaj se svěží, kulatou chutí a vůní připomínající kvetoucí orchideje a laskavou sladkou dochutí.

Vzpomínka na letošní cestu do pohoří Fénix, kde jarní čajové lístky voní po orchidejích.

 
 

Ohlédneme se za mým letošním výletem pro lístky starých čajových stromů z pohoří Baoshan,
nakoukneme pod ruce šikovnému nepálskému farmáři a s Železnou Bohyní přičichneme
k rozkvetlým orchidejím..

Červen 2015

Baoshan Single Trees 2015

Baoshan Gushu 2015

Mohutný, přímý zrající čaj s hustou, sladkou chutí a vůní citrusů a příjemnou hořkosladkou dochutí.

Sklizeň ze dvou staletých čajových stromů, pro kterou jsem se letos vypravil do hor Baoshan a pod dohledem farmáře vyzkoušel část zpracování.

Nepal Rajin Lama FF2015

Nepal Rajin Lama First Flush 2015

Osobitý himalájský černý čaj s bohatou, jiskrnou chutí a vůní rozkvetlých horských luk, tropického ovoce, pražených ořechů a sladce medovou dochutí.

Čaj zpracovaný na malé rodinné farmě, výjimka mezi většinou nepálských čajů z velkých produkcí. Pěstován přirozeně a s láskou.

Jarní Železná Bohyně

Anxi Tieguanyin 2015

Svůdný, svěží polozelený čaj s omamnou bohatou chutí a vůní šeříku a orchidejí a výraznou květovou dochutí.

Moderně zpracovaný, téměř zelený, nádherně voňavý wulong k oslavě rozkvetlého jara.

 
 

Pořádná porce čerstvých jarních čajů!
Dračí Studna je jeden z nejslavnějších čínských zelených čajů a také náš nejoblíbenější. Pro srovnání ochutnáme rovnou dvě typické odrůdy z oblasti Meijiawu u Západního jezera..

Květen 2015

Dračí Studna "43" 2015

Xihu Longjing 43 Mingqian 2015

Živá a plná s jasnou, bohatou chutí a vůní květů, trávy, typickou kaštanovou pečeností a příjemnou hořkosladkou dochutí. Výrazně povzbuzující a příjemně ochlazující v horkých dnech.

Dračí Studna Tradiční 2015

Xihu Longjing Quntizhong Mingqian 2015

Svěží a mladistvá s výraznou svižnou chutí a vůní připomínající rozpuk jara a sladkou květovou dochutí. Příjemně osvěží a povzbudí.

Divoké Pupeny 2015

Bada Yabao 2015

Lehký, svěží čínský bílý čaj s podmanivou, sladkou, neobvyklou chutí a vůní rozkvetlých luk, bylinek a příjemnou kořenitou dochutí.
Vzpomínka a letošní výlet do pohoří Bada na jihu Yunnanu.

 
 

Ohlédnutí za čajovým rokem 2014

Duben 2015

Zlaté jehly

Yunnan Junggu Dabaihao 2013

Sexy červený čaj s ušlechtilou, bohatou chutí a vůní připomínající jablka v medu a hořké čokoládě a dlouhou ovocnou dochutí se vzpomínkou na slunný jih Číny.

Zlatý poklad z naší podzimní cesty.

Fénix Květ pomeranče

Fenghuang Huangzhi Xiang 2014

Svůdný, aromatický polozelený čaj s bohatou chutí a vůní připomínající citrusy, tropické ovoce a květy. Výrazně povzbuzující až euforický.

Ručně zpracovaný, tradičně pečený čaj od našeho oblíbeného farmáře.

Sencha Hinagiku

Sencha Kirishima Asanoka 2014

Osvěžující, klidný japonský zelený čaj s kulatou, trávovitou chutí a vůní s tóny ořechů a dlouhou nasládlou dochutí třešňových květů.

 
 
Březen 2015

Alishan Jinxuan

Alishan Jinxuan Qiushui 2014

Vlídný, hluboký polozelený čaj s krémově mléčnou chutí a vůní připomínající květy a sladké pečivo a příjemnou nasládlou dochutí.

Pečlivý řemeslný čaj ze slavného pohoří Alishan v srdci Taiwanu.

Darjeeling Rohini Jethi Kupi FF2015

Jaro je tady!

Letošní první vysokohorský čaj z čerstvé jarní sklizně se zářivě svěží chutí a vůní připomínající rozkvetlé louky, typickou decentní svíravostí a nasládlou květinovou dochutí.

Cesta do Gruzie

Gruzie Tkibuli 2014

Lehký, laskavý černý čaj s hladkou, hřejivou chutí a vůní připomínající slad a citrusy a příjemnou sladkou dochutí.

Zapomenutý poklad podhůří Kavkazu.

 
 
Únor 2015

Kamairicha "Vůně vůní"

Miyazaki Kamairicha Kaoru Kaori

Živý, neobvykle aromatický japonský čaj, který snoubí svěžest zeleného čaje s plnou chutí a intenzivní květinovou vůní wulongu.

Netradiční úlovek z rodinné farmy na ostrově Kjúšú, která získala ocenění ministerstva zemědělství za Kamairicha - japonský zelený čaj zpracovaný na pánvi.

Guranse Handrolled Floral

Nepal Guranse Autumn Flush 2014

Svižný, bohatý nepálský polozelený čaj se sladkou, kulatou chutí a vůní připomínající exotické ovoce a vzácná dřeva a příjemnou, svěží dochutí.

Jak název napovídá, krásně ručně zpracovaný podzimní Nepál ve stylu wulongu. Lehký jako himalájský vítr a průzračný jako horské prameny..

Shuang Li 2008

2008 Yezhuang Shuangli Zhongpin

Čistý, harmonický archivní tmavý čaj s vyzrálou, čirou, hladkou chutí a vůní připomínající karamel a vzácná dřeva a jemnou sladkou dochutí.

Jedna ze specialit mého archivu, která krom mnoha čajových setkání zdobí i obálku únorového vydání čajového předplatného.

 
 

S novoročními čaji se podíváme do čínské provincie Fujian, kolébky mnoha druhů čaje i čínské tradiční přípravy Gongfucha.

Leden 2015

Skořicovník

Wuyi Yancha Rougui 2014

Ušlechtilý, mnohovrstvý polozelený čaj s hlubokou, kořeněnou chutí a vůní vonných pryskyřic, zralého ovoce, pečení a dlouhou, bohatou dochutí.

Se Skořicovníkem se vydáme na cestu mezi strmé útesy bájného pohoří Wuyi, přímo do jeho centrální oblasti, kde rostou nejstarší čajové skvosty.

Měsíční svit

Jinggu Dabaihao Yueguangbai 2014

Éterický, líbezný archivní bílý čaj s jemnou, nasládlou chutí a vůní jarních bylin, svěžího ovoce a tóny vanilky.


Krásný čaj na pomezí kategorií, nesoucí si jemnost bílých čajů, šarm yunnanských červených čajů a živost odlehlých čajových hor.

Zlatý déšť

Fujian Jinjunmei 2014

Bohatý, plný červený čaj s hladkou, táhlou chutí a vůní sladu a čokolády a dlouhou, hřejivou, sladce ovocnou dochutí.


Zlatý poklad provincie Fujian, jeden z nejslavnějších čínských červených čajů, lahodné pohlazení za zimních večerů.

 
 
Prosinec 2014

Darjeeling Giddapahar

Autumn Flush 2014

Výrazný, hřejivý vysokohorský černý čaj s těžší chutí a vůní pečených ořechů, přezrálého ovoce, dřev a špetkou koření.


Klasický podzimní Darjeeling k vychutnávání v chladných dnech a k porovnání s letní sklizní zahrady Giddapahar ze srpnového vydání.

Železná Bohyně "Květy a měsíc"

Anxi Tieguanyin "Huayueling" 2014

Lehký, líbezný polozelený čaj s plnou, kulatou chutí a vůní sladkého pečiva, jarních květů a dlouhou sladkou dochutí.

Vyvážená, lehce pečená směs letošní jarní a podzimní sklizně, která ladně snoubí svěžest jara a vyzrálost podzimu.

Taiwan Alishan Hongcha

Elegantní raritní červený čaj s bohatou, hladkou chutí a vůní medu, pečeného máku, švestek a ladnou, sladkou dochutí.

Špičkový čaj, který ukazuje, že ze slavného pohoří Alishan pochází nejen skvělé wulongy.

 
 
Listopad 2014

Ceylon Ratnapura

New Vithanakande

Slunečný, lehký černý čaj s jiskrnou, nasládlou, plnou chutí a vůní připomínající citrusy a med.


Špičková třída černého čaje z úrodných nížin ostrova Srí Lanka.

Wuliang Gushu Hongcha

2014

Hluboký, elegantní červený čaj s hebkou, živou chutí a vůní připomínající maliny a příjemnou dlouhou, sladkou dochutí.


Ojedinělý čaj z 200-300 let starých stromů divoce rostoucích hluboko v horách, jejich sílu ucítíte v každém doušku.

Wuliang "Wild leaf"

Dashu 2006

Jemný a zároveň mohutný zrající čaj s hlubokou, hustou chutí a vůní připomínající přezrálé ovoce, med a dřeva.


Vyzrálý archivní čaj lisovaný do tvaru koláče ze starých, zčásti divoce rostoucích čajovníků.

 
 

Říjen je 12. měsíc našeho čajového předplatného a s 36. čajem uzavírá 1. rok s Meetea!
Načneme patrně nejméně známé archivní tmavé čaje "Heicha", poslední neotevřenou čajovou kapitolu.
Ochutnáme lahodnou raritku z Taiwanu a třetí čajové překvapení bude další perličkou Yunnanu.

Říjen 2014

Dong Pian Si Ji Chun

2014

"Čaj, který neví kdy je jaro"

Unikátní taiwanský polozelený čaj, který ve své sametové chuti, vůni a náladě snoubí klid zimy a svěžest jara.

"Cihla Štěstí"

2012 Hunan Shouzhu Fuzhuan

Archivní čínský tmavý čaj neobvyklé, krémové chutě a vůně připomínající cosi z tmavých wulongů a Puerů.

Kilová cihla ceněná pro své „Zlaté květy“ - ušlechtilou plíseň, která čaji dává nezaměnitelné aroma.

Simao Gaoshan

Simao Gaoshan Hongcha 2014

Atraktivní, pohodový čínský červený čaj plné, kulaté, medové chutě a vůně s dlouho sladkou dochutí.

Krásný čaj s osobitým charakterem ze slavných čajových hor v okrese Simao zpracovaný v taiwanském stylu.

 
 

S babím létem se prvně pustíme do unikátních bílých čajů. K tomu několik dalších libůstek na pomezí chutí i kategorií - do teplých dnů i prvních podzimních večerů... Nechte se překvapit v zářijovém Meetea.

Září 2014

Bílá Pivoňka

Fuding Baimudan 2014

Tiše opojný čerstvý bílý čaj s náladou babího léta, jemnou, plnou chutí a vůní bylin s tóny broskví a vanilky a svěží nasládlou dochutí.


Šetrným, pečlivým a dlouhým procesem sušení na slunci získává bílý čaj unikátní aromatické i účinné látky, které u jiných druhů nenajdeme.

Kukicha Asa Iri

Plný, hřejivý jemně pražený řapíkový zelený čaj s kulatou chutí a vůní, která vyváženě snoubí pečené i svěží tóny s příjemnou dochutí třešňových květů.

Kukicha s výtečným poměrem řapíků a lístků. Neobvykle lehké pražení mění chladivý účinek v teplý, ale zachovává i jemnou zelinkavost.

Nepal Jun Chiyabari SF 2014

Hand Rolled Himalayan Tips

Bohatý, živý vysokohorský čaj s harmonickou, dlouhou chutí a vůní připomínající exotické květy a zralé ovoce a čerstvou vodu z horského pramene.


Ručně rolovaný, neobvyklý polozelený čaj v taiwanském stylu z proslulé zahrady Junchiyabari ležící na úpatí Himaláje v nadmořské výšce okolo 1500 m.

 
 

Vytříbená druhá - letní sklizeň vysloužila vysokohorským čajům z Darjeelingu přízvisko „Šampaňské mezi čaji“. Vybral jsem dva špičkové zástupce - podobné na první pohled, avšak v šálku rozdílné charaktery k porovnání. A pro osvěžení v letních dnech jednu perličku ze staré Číny.

Srpen 2014

Darjeeling Giddapahar

Second Flush 2014

Vyvážený, plný vysokohorský černý čaj s hladkou, elegantní chutí a vůní zralého ovoce, ořechů a vzácných dřev.


Z jedné z nejstarších darjeelingských zahrad Giddapahar pochází náš výtečný čaj, ale také zážitkový úvodník srpnového čísla.

Darjeeling Jungpana Muscatel Wonder Gold

Second Flush 2014

Bohatý, vyzrálý vysokohorský černý čaj s plnou, komplexní chutí a vůní ovoce, vzácných dřev a pravého muscatelu podpořenou decentní svíravostí.


Oblíbená zahrada Jungpana ležící v nadmořské výšce kolem 2000 m je vyhlášená pro své unikátní klasické muskatelové čaje.

Mengshan Maofeng

2014, pěstovaný ze semínek

Živý, harmonický, osvěžujicí zelený čaj s bohatou, hlubokou chutí a vůní čerstvého jehličí a mechu a výraznou sladkou dochutí.


Raritní čaj zpracovaný z rostlin rostoucích ze semínek. Díky hlubším kořenům a přirozenému růstu dává neobvykle bohatý a energický nálev.

 
 

Dny se začaly krátit, ale slunce stále pálí a tak v extra zeleném srpnovém vydání najdete pořádnou dávku osvěžení. Podíváme se do Číny, Japonska i Vietnamu, největších producentů i konzumentů zelených čajů.

Červenec 2014

Jarní Fénix

Fenghuang Dancong Ya Shi Xiang 2014

Originální, osvěžující, aromatický polozelený čaj s líbeznou sametovou chutí a vůní připomínající jasmín a dlouhou hladivou dochutí.


Ručně zpracovaný čaj lehce pečený na dřevěném uhlí z malé rodinné farmy, kterou jsem navštívil loni i letos na jaře.

Sencha Tsuyuhikari

Ichibancha 2014

Svižný, hravý japonský zelený čaj s bohatou, hladkou, svěží chutí a vůní s tóny květů, ovoce a smetany.


Čerstvá jarní sencha umně vyšlechtěná pro vyšší nadmořské výšky slavné čajové oblasti Shizuoka.

Zelený Vietnam 2014

Thai Nguyen Tra Xanh 2014

Výrazný, čerstvý zelený čaj s plnou, svěží, trávovitou chutí a vůní vzdáleně imitující korejské zelené čaje.


Ač jde o jednoduchý, základní čaj, vietnamský zeleňák je velmi osobitý a oblíbený a nemůžeme ho na své cestě světem čaje opomenout.

 
 

V červnu se vydáme ke kořenům čaje do jihočínské provincie Yunnan, za starými čajovými stromy, archivním, zrajícím či etnickým čajem a živou horskou krajinou.

Červen 2014

Zapomenutá dědina 2014

Badashan Laozhai 2014

Domácí, ručně a s láskou dělaný zrající čaj ze zapomenuté vesničky u hranic Číny s Barmou. Vykoledován po chalupách bulangských rodin, které čaj pěstují převážně pro svou potřebu.

Stromy zde nejsou pod tlakem hnojiv ani příliš častých sklizní, a tak si zachovávají svou živost a sílu, pro kterou byl tento čaj vždy vyhledáván.

Bulang Bittersweet Symphony

Hekai Gushu 2014

Nádherný, živý, zrající čaj s plnou, komplexní, rafinovanou hořkosladkou chutí a hlubokou, dlouho doznívající sladkostí.

Čaj z několik set let starých stomů, jež dávají čaji neopakovatelnou vyzrálost, energii a hloubku jak na jazyku, tak v pocitu v celém těle.

Archivní Bílá pivoňka 2009

Baimudan Bingcha 2009

Klidný, těžký archivní bílý čaj s plnou, medovou chutí a vůní květů, bylin a vzácných dřev.

Raritní archivní čaj, který po pěti letech zrání příjemně vyzrál, zmohutněl a chutí se posunul k červeným čajům.

 
 

Pořádná porce jarní síly a čerstvosti!

Květen 2014

Dračí studna

Qianming Longjing 2014

Jeden z nejslavnějších čínských čajů z rané jarní sklizně před svátkem Qingming.

Plný, bohatý, svěží, s mnoha vrstvami chutí a vůní od typických ořechů až po květy.

Moje první letošní srdcovka!

Sněžné pupeny

Yunnan Yabao 2014

Pupeny aneb „Yunnanské kočičky“ jsou tím nejlahodnějším poselstvím jara. Lehkost a síla, s kterou pučí pupeny, je cítit v každém doušku.

V šálku oplývá nádhernou intenzivní vůní rozkvetlých luk a podmanivou chutí se silnou sladkou dochutí.

Sencha Sayamakaori Gokuchanin

Unikátní japonský zelený čaj od mistra Hirumy alias Gokuchanina, který se rozhodně nebojí experimentovat. Lístky byly decentně zoxidovány, což jim dalo nový rozměr a posunulo je na hranici polozelených čajů.

V chuti je nezvykle plná, hutná, květová, s velmi sladkou, dlouze se vyvíjející dochutí.

 
 

Jaro je svátek čaje. Čajové stromky jsou po zimě odpočaté a plné čerstvé jarní energie. Všude se netrpělivě očekává, ochutnává a debatuje o prvních sklizních. První vlaštovky, které stitly přiletět začátkem dubna, rozhodně stojí za ochutnání!

Duben 2014

Nilgiri Chamraj

Frost Tea 2014

Čerstvý černý čaj z méně známé oblasti jihoindických „Modrých hor“ - Nilgiri, kde se nejlepší čaje sklízí v zimě.

Potěší lehčí chutí po medu a ovoci s intenzivní dochutí.

Darjeeling Rohini Exotic

First Flush 2014

Nádherný himalájský čaj z čerstvé sklizně plný svěží jarní energie.

Ohňostroj okouzlujících chutí a vůní, bohatý až omamný, zkrátka nektar!

Mlžný oblak

You Ji Yun Wu 2014

Výborný klasický jarní čínský zelený čaj z oblasti Linshui na jihu provincie Zhejiang.

Osvěží nasládlou trávovou chutí se stopou příjemné hořkosti.

 
 

Březen je pro čajový rok přelomový měsíc. Začínají se ozývat první zprávy nebo dokonce i ochutnávky čerstvých jarních sklizní, které žádného čajomila nenechají vklidu. S březnovými čaji i Vašimi častými dotazy se také objevilo téma čerstvosti, trvanlivosti a skladování čaje.

Březen 2014

Nepal Arya Tara AF2013

Golden Tips

Nádherně, neobvykle zpracovaný tipsový černý čaj z nepálské podzimní sklizně.

V hutné, hladké chuti a vůni se snoubí tóny čokolády i medu, typické pro čaje z čínských provincií Fujian a Yunnan.

Zelená vlákna

Yunnan Fengqing Luyunsi

Plný subtropického slunce, živý a barvitý stejně jako jeho domovina jihočínská provincie Yunnan.

Svěží, exotický zelený čaj s výraznou, svižnou chutí a vůní připomínající citrusy a broskve a příjemnou sladce ovocnou dochutí.

Rou Gui 2007

Wuyi Rou Gui 2007

Zapomenutý poklad. Vyzrálý, hluboký polozelený čaj, s jednolitou, vyrovnanou chutí a vůní připomínající přezrálé ovoce se stopou ušlechtilé „stařinky“.

 
 

V únoru se podíváme do dvou menších a méně známých oblastí pěstování čaje. Během ledna dorazily do ČR další čerstvé čaje z himalájské podzimní sklizně. Na podzim a v zimě se sklízelo také v Thajsku a právě takový typ čaje, který chuťově skvěle doplní nepálské duo.

Únor 2014

Nepal Kuwapani AF 2013

Makalu Tippy

Výtečný příklad klasicky zpracovaného černého, podzimního vysokorského čaje.

Hutný a vyzrálý, s chutí a vůní pražených ořechů a zralého ovoce. Pro svou výraznou, plnou chuť se hodí nejej k vychutnávání samotný, ale také k jemným dezertům či sváteční snídani.

Nepal Jun Chiyabari AF 2013

Golden Hand Rolled Himalayan Tips

Klenot mezi vysokohorskými čaji, pečlivě, ručně zpracovaný z nejlepších keřů zahrady.

Bohatý, ušlechtilý, s širokou, harmonickou paletou chutí a vůní, od ořechů, přes zralé ovoce až po exotické květy.
Balzám na pro tělo i mysl.

Thailong

Jing Shuan

Krásný, ladný polozelený čaj se svěží, nasládlou chutí a vůní jarních květů a příjemnou krémovou dochutí.

Světlý wulong v taiwanském stylu precizně zpracovaný v čistém prostředí severothajských hor. Pohlazení v šálku.

 
 

Lednové vydání je obzvláště rozmanité co do chutí, oblastí a specialit ve zpracování čajů. Naše čajová cesta povede z prosluněné jihočínské provincie Yunnan [junnan], kolébky čajovníku, přes střed Číny - provincii Anhui [an chuej] až do Japonska, jednoho z nejsevernějších míst pěstování čaje.

Leden 2014

Gyokuro "Ostrý meč"

Gyokuro Ise Tokusen

Svěží vánek z japonských ostrovů, který „vybrousí mysl do ostří japonského meče“. Přímé a jasné, osobité lahodné Gyokuro s výraznou typickou slano-sladkou chutí a osvěžující vůní.

Medové spirálky

Anhui Xiang Luo

Špičková třída čaje z okresu Qimen [čimen], jedné z nejznámějších produkčních oblastí červených čajů v Číně.

Jemně svinuté spirálky z krásných drobných pupenů s jedním či dvěma lístky. Jemnou krémovou chutí a vůní po medu a květech připomíná čaje z Taiwanu.

Starý soudruh

2009 Haiwan Lao Tong Zhi 9918

Limitovaná série z dílny mé oblíbené Haiwan Tea Factory, jejíž tmavé Puery jsem si oblíbil pro jejich elegantní chuť „oříšků v hořké čokoládě“. Jemné lístky ze starých stromů pěstovaných ve výšce 1800 m., ručně lisované do tvaru koláče.

 
 

Také se nemůžete dočkat podzimní sklizně vysokohorských čajů z Indie a Nepálu?
Držme plantážníkům palce, ať to stihnou do 2.12. Kromě čerstvého Darjeelingu se zahřejeme také unikátním tipsovým Yunnanem a nakoukneme do sbírky archivních čajů.

Prosinec 2013

Zlaté jablko

Yunnan Jinggu Dabaihao 2013

Jedinečný červený čaj z provincie Yunnan z letošní jarní sklizně.
Nádherný na pohled, výtečný pro každou příležitost. Neuvěřitelně aromatický, se svou přirozenou, líbivou výraznou chutí a vůní připomínající jablka.

Vítr v zádech

2013 Jingmai "Shun Feng" Dashu

Letošní top koláč ze slavných yunnanských čajových hor.
Staré stromy z přirozených lesozahrad v pohoří Jingmai. Vlastní produkce, tradičně lisovaný kamenem. „Shun Feng“- „Vítr v zádech“ je čínské přání šťastné cesty a bylo mottem mého jarního výletu.

Gopaldhara Red Thunder

Darjeeling AF2013 Gopaldhara

Čerstvá podzimní sklizeň z podhůří Himaláje, indického Darjeelingu.
Elegantní a bohatý vysokohorský čaj. Zaujal mě svým charakterem na pomezí čínských, taiwanských a indických vysokohorských čajů - jakoby měl to nejlepší ze všech.

 
 

Do přicházejícího chladného počasí se výborně hodí tmavší, polozelené čaje (wulongy), stejně barevné a rozmanité jako podzimní krajina. Výborně se hodí pro vychutnávání na více nálevů - "odlupování jemných slupek chutí a vůní". Příjemně povzbuzují a lehce zahřívají.

V listopadovém balíčku najdete srovnávací ochutnávku tří slavných oblastí, odkud wulongy pocházejí. Vybral jsem podobně zpracované čaje (míra oxidace a pečení), aby dobře vynikly právě rozdíly v odrůdách a místě pěstování.

Listopad 2013

Fénix Květ pomeranče

Fenghuang Dancong Huangzhi Xiang

Nádherný letošní wulong z legendárního pohoří Fénix. Plný rozmanitých exotických chutí a vůní s lehkou stopou pečení.

Koupený přímo od farmáře, pečlivě ručně zpracovaný, pečený na dřevěném uhlí. Kromě nádherné chutě a vůně si mě získal příjemným harmonickým účinkem.

Fancy Old Style

Taiwan Mingjian Wuyi 2013

Lehčí taiwanský wulong s chutí připomínající jarní kvítí a broskve schované pod pěkně propečenou kůrčičkou.

Pečení je tradiční specialitou taiwanských wulongů. Dává jim další rozměr, vyvažuje a změkčuje účinky.

Skalní orchidej

Wuyi Yancha Qilan 2013

Skalní čaj z kolébky wulongů - pohoří Wuyishan. Chutná po medu a karamelu a výrazně zahřívá.

Jehla v kupě listí. Našli jsme ji na kantonském čajovém trhu ve specializovaném Wuyi obchůdku, kde jsme strávili několik dní degustováním a učením se o místních odrůdách.